Regeneracja katalizatora SCR w samochodach ciężarowych.

Układ oczyszczania spalin w samochodach ciężarowych jest zdecydowanie bardziej rozbudowany w porównaniu do układów montowanych w pojazdach osobowych. Spowodowane jest to możliwościami konstrukcyjnymi oraz znacznie większymi gabarytami, a przede wszystkim o wiele większymi przebiegami jakie te auta muszą przemierzyć. Pomimo, iż zdecydowanie większość tego typu pojazdów jest użytkowanych w sposób poprawny z przeznaczeniem, to podzespoły takie jak katalizatory SCR również ulegają zużyciu.

Regeneracja katalizatora SCR korzystna alternatywa
Czyszczenie katalizatora SCR

Czyszczenie katalizatora SCR z kryształków AdBlue a jego opłacalność.

Czyszczenie katalizatora SCR może okazać się dobrym rozwiązaniem ze względów ekonomicznych. Należy jednak pamiętać że budowa katalizatora SCR w znaczącym stopniu różni się od standardowego filtra cząstek stałych a samo czyszczenie jego wnętrza nie gwarantuje uzyskania parametrów jak w przypadku nowego podzespołu.

Regeneracja katalizatora SCR jako najlepsze rozwiązanie.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem, ze względu na koszt oraz jakość jest odpowiednio przeprowadzona regeneracja katalizatora SCR. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważny w transporcie międzynarodowym jest czas, dlatego aby maksymalnie zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii w układzie SCR zalecamy wymianę wkładów na nowe. Przeprowadzona w ten sposób regeneracja katalizatora SCR pozwala nam uzyskać takie same lub bardzo zbliżone parametry jak w przypadku nowej części.

Regeneracja Katalizatora w mieście Poznań
Regeneracja Katalizatora w samochodach ciężarowych

Regeneracja Katalizatora SCR - Proces

  • Rozcięcie tłumika oraz demontaż zużytych wkładów
  • Dokładne czyszczenie wnętrza katalizatora
  • Montaż nowej otuliny termicznej na nowych wkładach
  • Szczelne zamknięcie tłumika
  • Szczelne zamknięcie tłumika

Regeneracja katalizatora SCR - Czas i koszt

Czas w jakim przeprowadzona zostaje regeneracja katalizatora SCR uwarunkowany dostępnością wkładów. Do większości popularnych marek posiadamy wkłady na miejscu, jednak dla dokładnego oszacowania czasu regeneracji najlepiej się z nami wcześniej skontaktować.

Przeprowadzona w taki sposób regeneracja katalizatora SCR kosztowo uzależniona jest od ceny nowego wkładu. Cennik gotowych rozwiązań SCR można znaleźć na poniższej stronie:

Katalizator SCR - Katalog