Zakres naszych usług związanych z filtrami DPF, FAP, GPF oraz z katalizatorami SCR i DOC jest bardzo szeroki. Po sprawdzeniu filtra DPF możemy określić jaki rodzaj usługi będzie najodpowiedniejszy w konkretnym przypadku oraz jaka będzie cena. W zależności od przebiegu filtra DPF i stopnia jego zapchania mamy do wyboru kilka opcji:

Profesjonalny Serwis DPF Poznań

Profesjonalny Serwis DPF Poznań

Kilka lat temu, jako pierwsi w Poznaniu i jako jedni z pierwszych w Polsce uruchomiliśmy DPF SERWIS, czyli profesjonalny serwis zajmujący się układami oczyszczania spalin FAP/DPF. Posiadamy bardzo duże możliwości obsługi układów oczyszczania spalin z filtrami FAP/DPF oraz z katalizatorami SCR. W sytuacji, gdy pojawił się problem z DPF lub SCR powinno się przeprowadzić jak najdokładniejszą diagnostykę aby sprecyzować z jaką konkretnie awarią mamy do czynienia. Gdy przeprowadzi się niezbędne testy to w bardzo dużej ilości przypadków możemy stwierdzić czy uszkodzenie filtra DPF lub katalizatora SCR spowodowane jest inną awarią, czy po prostu DPF/SCR jest już zużyty. Diagnostyka nie polega tylko na odczycie i wykasowaniu błędów, należy przeprowadzić odpowiednie procedury diagnostyczne na postoju, testy drogowe i szereg innych czynności, dopiero po skrupulatnym przeanalizowaniu wszystkich wyników w większości przypadków możemy określić usterkę i powód jej wystąpienia. Dzięki temu klient wie jakie kroki musi podjąć aby samochód znowu sprawiał radość z jazdy, podejmuje decyzję o tym tym czy w samochodzie będzie robione: usuwanie DPF, wymiana DPF, czy regeneracja DPF.

Kontakt

Przyczyn uszkodzenia, czy zapchania filtra DPF może być bardzo dużo. W przypadku, gdy samochód ma przebieg ok 150-200 tyś. kilometrów najczęstsze przyczyny problemów z DPF to:

Jeśli samochód ma większy przebieg jak 150-200tyś km to dotakowo w grę wchodzi naturalne zużycie filtra DPF oraz awarie układu wtryskowego, które mogą spowodować stopienie, czy popękanie struktury filtra DPF, a jeśli tak się stanie to filtr nadaje się tylko do wymiany. W naszej ofercie posiadamy nowe filtry DPF w bardzo atrakcyjnej cenie.

Do naszej pracy pochodzimy profesjonalnie, a o samochody klientów dbamy lepiej niż o swoje. Każdą usługę staramy się wykonać z jak największa starannością, tak aby każdy klient był zadowolony. Naszym zdaniem nie ma w Polsce innych firm, które mają większe doświadczeniem w serwisowaniu układów oczyszczania spalin niż my. Nasze rozwiązania sprawdzają sie od wielu lat, dzięki czemu możemy zaoferować produkt i usługę na najwyższym poziomie.

Najnowsze poradniki

Baza wiedzy
Jak działa DPF, Co to jest DPF – budowa filtr cząstek stałych

Filtr cząstek stałych – budowa i zasada działania filtra DPF/FAP Filtr cząstek stałych, inaczej DPF, [...]

Jak rozpoznać czy filtr DPF się wypala?

Takie lub podobne pytanie zadaje sobie niemal każdy użytkownik samochodu wyposażonego w silnik diesla z filtrem cząstek [...]

Regeneracja DPF. Na czym polega i co to jest?

Każdy samochód wyprodukowany po 2002 roku z silnikiem wysokoprężnym wyposażony jest w zaawansowany układ oczyszczania [...]

Regeneracja filtra DPF. Czy warto ją robić?

W dniu dzisiejszym niemalże każdy pojazd wyposażony w silnik wysokoprężny, a od tego roku również [...]

Samoczynna regeneracja DPF, jak wypalić DPF gdy zajdzie potrzeba?

Jak wypalić DPF? Każdy samochód wyposażony w silnik wysokoprężny wyprodukowany po 2002 roku powininen obowiązkowo [...]